Яхни
Миронівський район, Київська область

Історична довідка

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Центр сільської ради – село Яхни(підпорядковані села - Яхни, площа 378 га; Микитяни,         площа -160 га.)Розташоване за 7 км від районного центру і залізничної станції Миронівка на автотрасі Київ –Донецьк. Неподалік села проходить Одеська та Південно-Західна залізниця, залізнична зупинка «Яхни».   

Перша документальна згадка про село Яхни належить до 1701 року.

Біля села є древній скіфський курган .

В селі Яхни є вітряк , це унікальний пам’ятник хліборобської праці , пам’ятка української народної архітектури. Стоїть він і сьогодні, нагадує прийдешнім поколінням про давні часи. Він є живим прикладом поваги до  вікової  культури  та народного вміння.

У 1925 році  функціонувала початкова  чотирирічна школа, в 1934 році було відкрито семирічну школу.  

У 1932-1933 рр. від голоду в Яхнах померло 300 осіб,у Микитянах – понад 200.

На місці масових поховань жертв голодомору в Микитянах рідними померлих встановлено пам’ятник , на Яхнівському сільському кладовищі за спонсорські кошти фермерів встановлено пам’ятний хрест.

З початком Великої Вітчизняної  війни оборонні бої  тут вели 199-а і 227-а стрілецькі дивізії, 14-а кавалерійська дивізія,12-а танкова дивізія. Гітлерівці окупували Микитяни 6 серпня, Яхни –   9 серпня 1941р. Визволили села                  4-5 лютого 1944 року  війська 54-го укріпрайону.

У 1968 р. в селі Яхни упорядкована братська могила радянських воїнів  і споруджений  пам’ятник  на честь 132 воїнів односельців,що не повернулися з війни. Також в селі Микитяни упорядкована братська могила  20-ти воїнів,які загинули за визволення села в 1944р., та споруджений  пам’ятник на честь 61-го воїна – односельця,  що не повернулися з війни.

В 1969 році побудовано нову загальноосвітню школу І-ІІ ступенів,будинок культури, дві бібліотеки.

На території сільської ради функціонував колгосп імені Куйбишева, який у 1993р. реорганізовано в АТ  «Маяк». У 1998р. АТ «Маяк» перейменовано в КСП «Яхни»,СТОВ «Яхни». Кількість земель в адміністративних межах сільради становить 26578 га.

В с.Яхни діє   Свято-Покровська церква, побудована в 2007 році.

13 жовтня 2007р.відбулося освячення новозбудованого храму. Настоятель храму –отець Михаїл.

Храмові свята ( дні села) жителі святкують в с.Яхни 14жовтня (день Покрови Пресвятої Богородиці), в с.Микитяни 19 грудня(день святого Миколая Чудотворця).

Село газифіковане, є декілька магазинів, кафе, фельдшерсько-акушерський пункт в с.Яхни, та фельдшерський пункт в с.Микитяни. Є якісне автомобільне  забезпечення , курсують маршрутні автобуси «Яхни-Миронівка» , «Яхни –Київ» через с.Микитяни та безліч  маршрутних автобусів що рухаються по автотрасі Київ –Донецьк  через с.Яхни.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@